دست آورد های جدید آرشیکد به طور روز افزون باعث افزایش همکاری موثر بین معماران و مهندسین سازه می شود. این همکاری باید شامل یک روش قابل اعتماد به اشتراک گذاشتن و ذخیره سازی اطلاعات مدل ساختمان، راه حل های طراحی و پیشنهادات باشد و ضمن مدیریت تمام تغییرات ایجاد شده در مدل ساختمان توسط گروه های مختلف باعث کاهش احتمال خطای انسانی شود.
آرشیکد از تمام فرمت های تبادل اطلاعات و مدل اصلی و بعضی از فرمت های خاص که شامل مدل سازی سه بعدی هوشمند، ترسیمات دو بعدی ، مستندات و فرمت های عکس می باشد، پشتیبانی می کند.

 

گردش کار در گروه سازه

ویدیو کلیپ های زیر، نحوه استفاده معماران از آرشیکد و نحوه استفاده مهندسین سازه از برنامه های کاربردی که از IFC پشتیبانی می کنند را ارایه می دهند.

 

Exporting an architectural model from ARCHICAD

 

Importing a structural model to ARCHICAD

 

 

 

 

Model-based version tracking

 این ویدیو، نشان می دهد که چگونه معماران در آرشیکد و مهندسین سازه در تکلا، اطلاعات طراحی را با همدیگر مبادله می کنند و با راه اندازی روش OPEN BIM، تغییرات اعمال شده در طراحی را مدیریت می نمایند. همچنین، این ویدیو، گردش کار معماری و سازه ای را مرحله به مرحله با ارایه تمرینات و مثال های واقعی نشان می دهد. این ویدیو بعضی از مطالعات موردی که توسط مهندسین مشاور و معماران با روش OPEN BIM انجام شده است را نمایش می دهد.

Tekla Structures

برنامه سازه در تکلا، یک نرم افزار مدل اطلاعات ساختمان می باشد که توانایی ساختن و مدیریت جزئیات های دقیق و مدل های سازه ای سه بعدی با قابلیت ساخت بالا با هر گونه پیچیدگی سازه ای و متریالی را دارد. مدل های تکلا در تمامی مراحل ساختمان از طراحی مفهومی تا ساخت و مدیریت پروژه پشتیبانی قابل استفاده می باشند.

SCIA Engineer

 یک نرم افزار جدید برای مهندسین سازه می باشد که قابلیت آنالیز کردن، طراحی کردن و گزارش دادن هر نوع سازه ای را دارد. این نرم افزار قابلیت طراحی و آنالیز کردن هر نوع ساختار سازه ای از ساده تا پیچیده و هر نوع متریال ساختمانی مانند بتن، فلز، آلومنیوم، پلاستیک، چوب یا ترکیبی را بر اساس دستور العمل ها و استاندارد های بین المللی و محلی را دارد.

Revit Structure

نرم افزار Revit Structure با هماهنگ کردن متریال داده شده با مدل تحلیلی قابل ویرایش باعث افزایش بهینه سازی در آنالیز سازه، طراحی سازه و مستندات سازه می شود. این نرم افزار با کاهش دادن مدل کردن تکراری، ترسیمات اضافی و اشتباهات مکرر در هماهنگی بین مهندسین سازه و معماران باعث پیشرفت کاری مهندسین می شود.

SAP2000

SAP مترادف با روش های تحلیلی مدرن می باشد که بیش از 30 سال سابقه دارد. SAP2000 دارای ویژگی های مشابه با نسخه های قبلی خود می باشد که این ویژگی ها شامل رابط کاربری پیشرفته و چند کاربردی با موتور بی نظیر تجزیه و تحلیل و ابزارهای طراحی مخصوص برای مهندسین در زمینه حمل و نقل، صنعت، ورزش و سایر تقویت شده است

ETABS

در 30 سال گذشته ETABS به عنوان نرم افزار طراحی و تجزیه و تحلیل استاندارد صنعتی ساختمان شناخته شده می باشد. نسخه جدید این نرم افزار مانند نسخه های قبلی خود شامل تجزیه و تحلیل ساختمان به صورت یکپارچه و طراحی محیط هست. این سیستم بر مبنای رابط کاربر گرافیکی حول یک شئ فیزیکی ساخته شده که توسط الگوریتم های هدفمند برای تجزیه و تحلیل و طراحی تقویت شده است، با رابط برای تهیه ترسیم و تولید، و تعریف جدیدی از استانداردهای یکپارچه سازی، بهره وری و نوآوری های فنی را اریه می دهد.

FEM-Design

یک نرم افزار طراحی و مدل سازی پیشرفته است که راه حل های تجزیه و تحلیل تمام سازه هایی که از روش المان های محدود (FEM) استفاده می کنند، را ارایه می دهد. در این برنامه شما می توانید سازه های دینامیک و استاتیک را تجزیه و تحلیل کنید و همچنین سازه های بتنی/ فلزی را در دو حالت دو بعدی و سه بعدی طراحی نمایید. FEM-Design ابزارهای ویرایش و ترسیم مخصوص به خود را دارد. این نرم افزار همچنین با مدل های سه بعدی معماری که با استاندارد IFC شبیه سازی شده اند، را محاسبه می نماید. طراحان می توانند سازه های ساختمان را بر اساس 12 آئین نامه ملی به صورت سه بعدی شبیه سازی و تجزیه و تحلیل کنند. در این نرم افزار، با استفاده از قالب های از پیش تعریف شده مستندات متعددی به صورت خودکار به وجود می آیند.

AxisVM

یک مجموعه نرم افزار با کیفیت بالا برای مهندسین عمران می باشد. این نرم افزار، ابزاری مفید برای مهندسین در بیشتر کشورها است. کاربران می توانند مدل سه بعدی را با کمک مدل سازی بصری یکپارچه و مدیریت آسان شبیه سازی کنند. رابط کاربر گرافیکی این نرم افزار، از تمام فرآیند پروژه پشتیبانی می کند: تعریف پروژه، تجزیه و تحلیل و جستجوی راه حل ها.

Tricalc

یک نرم افزار تجزیه و تحلیل سازه های یکپارچه می باشد که تمام عناصر سازه را تجزیه و تحلیل می نماید: اعضا، صفحه ها، دیوارها و فونداسیون سازه های فلزی، بتنی، چوبی و بنایی. قابلیت استفاده آسان از این نرم افزار برای ساختن و ویرایش مدل ها به پیشرفت پروژه های سازه ای کمک می کند. این نرم افزار از سال 1987 به عنوان مرجع نرم افزار های سازه ای شناخته شده است و امروزه خیلی از مهندسین کشور های مختلف مانند اسپانیا، پرتغال و آمریکای لاتین از آن استفاده می کنند.

CYPECAD

یک برنامه است که توسط CYPE ساخته شده است و به منظور تجزیه و تحلیل و طراحی بتن آرمه و سازه های فلزی مانند تیرآهن، قالب کاسه ای، تسمه و دال های مختلط و توخالی به کار می رود.فونداسیون هایی که قابل تجزیه و تحلیل با این نرم افزار هستند شامل بالشتک پی سطحی، کلاهک شمع و یا پی شناور (فونداسیون بالشتک بتنی و تیرها) می باشند. این نرم افزار ترسیمات سازه ای را به طور کامل انجام می دهد. این نرم افزار با کدنویسی بین المللی متعدد سازگار می باشد. فایل های DWG، DXF و یا IFC که با برنامه های CAD/BIM ساخته شده اند، قابل ورود به این نرم افزار هستند.

Dlubal

نرم افزار Dlubal پیشتاز در بسته های تجزیه و تحلیل RSTAB و RFEM می باشد. این نرم افزار دارای معماری مدولار بوده که شامل ابزارهای حرفه ای برای طراحی سازه های ساخته شده از فلز، چوب، بتن، شیشه و یا دیگر متریال ها است. نرم افزار Dlubal به قابلیت بصری، هسته تجزیه و تحلیل قدرتمند و مستندات نتایج عالی معروف می باشد. این نرم افزار شامل آئین نامه های طراحی بین المللی فراوانی است که شامل آخرین آئین نامه اروپا می باشد که به 9 زبان مختلف منتشر شده است. این نرم افزار شامل رابط های زیادی همچون IFC و API می باشد که شما را قادر می سازد فرایند طراحی را خودکار کنید

Graitec Advance

یک سازمان بین المللی است که یکی از قدرتمندترین و آسان ترین نرم افزار مناسب برای مهندسین سازه را (Graitec Advance) گسترش، توزیع و پشتیبانی می کند. Graitec Advance یک راه حل بیم می باشد که به طور خودکار تمام طراحی سازه ساختمان و روند مستندات اجرایی را از طراحی مهندسی و تجزیه و تحلیل سازه تا بهینه سازی، دادن جزییات و ساختن اعضا را انجام می دهد. این نرم افزار باعث افزایش بهره وری ترسیمات طراحی می شود و از اشتباهات در اجرا جلوگیری می کند. این نرم افزار با IFCسازگاری کامل دارد.

 

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.