‌دوره های آموزشی بیم
با مدرک رسمی گرافیسافت

وبینار بیم

ثبت نام در
مرکز آموزش بیم

‌از کجا بخریم؟

 

از این پس محصولات گرافیسافت را
می توانید در ایران تهیه نمایید

‌گرافیسافت
آرشیکد ۲۲

OPEN BIM

در اینجا می توانید در مورد
OPEN-BIM و فناوری دسترسی آزاد
به اطلاعات مطلع شده
و تاریخچه آن را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید ...

 

تهران، ۵ مهر ۱۳۹۷ برابر با ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۸ - به گزارش خبرگزاری وزارت راه مسکن و شهرسازی، سه شنبه سوم مهرماه نشست مشترکی با هدف آشنایی با مفهوم فناوری بیم و پیاده‌سازی آن با استفاده از نرم افزار آرشیکد و بررسی ورود ضوابط و مقررات به مدل بیم با حضور بخش‌های تحقیقاتی و مدیریتی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد. مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با همکاری و مشارکت شرکت بین‌المللی گرافیسافت و دفتر نمایندگی آن در ایران (گرافیسافت ایران) به عنوان یکی از پیشگامان عرصه ساختمان دیجیتال و ارائه دهنده نرم افزار آرشیکد، ترویج و آموزش اصول و مبانی فناوری بیم را به مرحله اجرا گذاشته است. دکتر شکرچی‌زاده رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این نشست با بیان این مطلب که همکاری با یک مجموعه بین‌المللی صاحب‌نام فرصت مغتنمی برای این مرکز به شمار می‌رود گفت بیم یک زبان بین‌المللی برای ساخت و ساز در دهه‌های آینده خواهد بود و مسیر پیش رو به سمتی است که به عنوان یک پلتفرم بین‌المللی و اجتناب‌ناپذیر مطرح است. ارتباط و تعامل با این مجموعه و همچنین بهره‌گیری از مفهوم بیم این فرصت را برای ما ایجاد می‌کند تا با ویرایش‌های جدید و اتفاقات نو آشنا شده و در مسیر فعالیت‌ها و اقدامات خود از آن بهره بگیریم.

 

بوداپست، ۵ سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۴ شهریور ۱۳۹۷- شرکت گرافیسافت، پیشرو در راهکارهای مدل سازی اطلاعات ساختمان (بیم) برای معماران و شرکت مهندسین مشاور سوربانا جورنگ در سنگاپور که پیشرو در ارائه خدمات مشاوره، مدیریت شهری و زیرساخت ها می باشد، تفاهم نامه ای در تاریخ ۳ سپتامبر ۲۰۱۸ برابر با ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ امضا کردند. هدف از مشارکت بین این دو شرکت، همکاری در گسترش و پیاده سازی فناوری بیم با توجه به طراحی و ساخت و ساز مجازی و یکپارچه سازی ارایه های دیجیتال می باشد. این هدف در راستای تحقیقات و توسعه با همکاری و اشتراک توانایی علمی و فنی عملیالتی خواهد شد. در این همکاری شرکت جورنگ سوربانا در حوزه طراحی و ساخت و ساز فعالیت خواهد کرد و شرکت گرافیسافت بر روی فناوری بیم و نیازهای مرتبط متمرکز خواهد بود.

 تهران، ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - مخترع ساختمان دیجیتال، شرکت مجاری/آلمانی گرافیسافت با همکاری و میزبانی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی (وزارت راه و شهرسازی)‌ نشست تخصصی فناوری بیم را با هدف انتقال دانش و فناوری و گسترش همکاری دوجانبه در حوزه های آموزش، پژوهش، توسعه و استانداردسازی در تهران در تاریخ ۲۶ تیر ۱۳۹۷ از ساعت ۹ الی ۱۶ برگزار می کند. با شرکت در این نشست با  متخصصین و مشاورین عالی بیم از شرکت گرافیسافت از نزدیک ملاقات کرده و با اولین راه کار فناوری بیم به فارسی که به صورت اختصاصی برای ایران گسترش یافته است آشنا شوید. 

در این نشست تخصصی به راهکارهای گرافیسافت به عنوان یک اکوسیستم کامل فناوری بیم در چرخه مدیریت طرح و اجرا با استفاده از استاندارهای باز پرداخته خواهد شد و جدید ترین پیشرفت های اولین نسخه نرم افزار قدرتمند آرشیکد به فارسی رو نمایی می شود. برای شرکت در این نشست تخصصی ثبت نام از طریق سایت مرکز تحقیقات الزامی می باشد. تمامی شرکت کنندگان گواهی معتبر شرکت در این کارگاه را دریافت خواهند کرد. 

 

بوداپست، ۲ مه ۲۰۱۸ (برابر با ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷) – شرکت گرافیسافت که پیشتاز در توسعه نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (بیم) برای معماران و طراحان می باشد، به روزترین نسخه نرم افزار ممتاز در ارایه راهکار نرم افزاری فناوری بیم، آرشیکد ۲۲ را معرفی کرد. آخرین نسخه آرشیکد، ارتقاء قابل اهمیتی را در مدلسازی ساخت و ساز، مدیریت اطلاعات و عملکرد دو بعدی معرفی می کند. آقای پیتر تِمِشواری، مدیر تولید محصولات در گرافیسافت گفت: " بیشترین بخشی که معماران در کار خود به آن علاقه دارند، طراحی است. ابزار ارتقاء یافته دیوار پرده ای آرشیکد ۲۲ با ابزار ویرایشگر الگوها و طرح و نقش باعث می شود که طراحی نمای ساختمان به یک تجربه واقعی گرافیکی برای معماران تبدیل شود." قویترین خصوصیات درباره گردش کار جدید طراحی نما این است که این خصوصیت، کلِ گردش کار طراحی را از مرحله مفهومی تا توسعه طراحی و مستندات بر اساس استانداردهای بومی پوشش می دهد که ۱۰۰٪ بر اساس فناوری بیم است.

 

بوداپست، ۹ مارس ۲۰۱۸ برابر با ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ – شرکت گرافیسافت با افتخار اعلام می کند که پروفسور بالکریشنا دوشی از هند جایزه معماری پریتزکر سال ۲۰۱۸ را به دست آورده است. جایزه معماری پریتزکِر، جایزه‌ای بین المللی است که هرساله از سوی بنیاد هایت به یک معمار زنده برای موفقیت های مهمی که بدست آورده است اهدا می‌شود. این جایزه در سال ۱۹۷۹ توسط خوانواده پریتزکر در شیکاگو پایه گذاری شده و مدیریت می‌شود و اغلب به نام "نوبل معماری" و "بالاترین افتخار حرفه" شناخته می شود.

 

در آخرین روزهای سال میلادی ۲۰۱۷ مصادف با ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۶، شرکت آلمانی/مجارستانی گرافیسافت که تولید کننده پیشرو ترین ابزار مدل سازی و مدیریت اطلاعات ساختمان (بیم) برای معماران و طراحان در جهان می باشد، از اولین نسخه فارسی راه کار فناوری بیم در جهان [نرم افزار آرشیکد فارسی] در تهران رو نمایی کرد. نسخه فارسی آرشیکد ارایه کننده راه کارهای کاربردی با تمرکز بر مفهوم اطلاعات ساختمان در مدل اطلاعات ساختمان (بیم) می باشد که باعث ارزش آفرینی در گردش کار معماران و مهندسین مشاور فارسی زبان و مخصوصا متخصصین در ایران خواهد شد. با بیش از ۲ سال کار تخصصی بر روی این نسخه بومی سازی شده، نسخه آرشیکد فارسی که بیش این یک ترجمه ساده شده است، جدید ترین راه کارهای فناوری بیم را به زبان فارسی در اختیار عموم معماران و مهندسین مشاور در ایران می گذارد. شایان ذکر است که گرافیسافت اولین شرکت پیشرو نرم افزاری در اروپا می باشد که اقدام به تولید محصولی اختصاصی برای متخصصین در ایران کرده است. 

 در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۶ گرافیسافت با همکاری آزمایشگاه طرح و ساخت پیشرفته دانشکده معماری در دانشگاه علم و صنعت کارگاه بین المللی هماهنگی در طرح و ساخت را برگزار می کند. با شرکت در این کارگاه  با اولین راه کار فناوری بیم به فارسی که به صورت اختصاصی برای ایران گسترش یافته است آشنا شوید و چند تن از اعضای تیم فنی و مدیریتی گرافیسافت آرشیکد را از نزدیک ملاقات کنید. 

در این کارگاه تخصصی به راهکارهای گرافیسافت برای هماهنگی در طرح و ساخت از فاز مقدماتی الی اجرا و بهره برداری پرداخته خواهد شد و اولین نسخه نرم افزار قدرتمند آرشیکد به فارسی رو نمایی می شود. شرکت در این کارگاه رایگان بوده ولی ثبت نام از طریق سایت الزامی می باشد. تمامی شرکت کنندگان گواهی معتبر شرکت در این کارگاه را دریافت خواهند کرد. 

فرصت شرکت در اولین کارگاه بین المللی فناوری بیم در جنوب کشور را از دست ندهید. با استفاده از ظرفیت های موجود در تفاهم نامه همکاری تخصصی و آموزشی بین گرافیسافت و سازمان مدیریت صنعتی منطقه جنوب، هفته آخر پاییز امسال (۲۷ آذر ۱۳۹۶)‌ اولین کارگاه و گردهمایی تخصصی با حضور متخصصین بین المللی فناوری بیم و اعضای کادرفنی و مدیریتی گرافیسافت آرشیکد از مجارستان و اسپانیا در شیراز برگزار خواهد شد. 

این فعالیت فنی مشترک که عصر بیست و هفتم آذر از ساعت ۱۸ الی ۲۱:۳۰ برگزار می شود،‌ شامل سمینارهای تخصصی، کارگاه فنی و معرفی اولین و تنها راهکار فناوری بیم به زبان فارسی می باشد که اختصاصا برای مهندسین مشاور و معماران در ایران گسترش داده شده است. تمامی شرکت کنندگان گواهی معتبر شرکت در این کارگاه بین المللی را دریافت خواهند کرد. 

 

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.