‌دوره های آموزشی بیم
با مدرک رسمی گرافیسافت

وبینار بیم

ثبت نام در
مرکز آموزش بیم

‌فروشگاه آرشیکد

 

از این پس محصولات گرافیسافت را
می توانید در ایران تهیه نمایید

‌گرافیسافت
آرشیکد ۲۰ فارسی

OPEN BIM

در اینجا می توانید در مورد
OPEN-BIM و فناوری دسترسی آزاد
به اطلاعات مطلع شده
و تاریخچه آن را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید ...

30

پیرو امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت گرافیسافت و دبیرخانه دایمی فن آوری نوین صنعت ساختمان (وزارت راه و شهرسازی ایران)‌ در تاریخ ۴ آذر ماه ۱۳۹۵ (برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۱۶)، شرکت گرافیسافت به همراه تیم فنی مهندسی بین المللی از کشورهای مجارستان و اسپانیا در چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان با محوریت توسعه پایدار و فناوری های ساختمان، جهت ارایه کارگاه آموزشی مدیریت عملکرد بهینه ساختمان با ارایه راه کارها و تجربه های موفق در سراسر جهان، در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ شرکت خواهد کرد. 

هدف از برگذاری این کارگاه آموزشی ارائه راه کارهای مدیریت عملکرد ساختمان در طول عمر آن با هدف پایداری می باشد. این کارگاه آموزشی که به مدت ۳ ساعت خواهد بود ۴ محور اصلی در رابطه با قوانین و روشهای فنی و راهبردی برای بهینه سازی عملکرد ساختمان ها را پوشش خواهد داد. مخاطبین اصلی این کارگاه معماران، شهرسازان، مهندسان عمران، برق، مکانیک، نقشه بردار و ترافیک که در حوزه های مشاوره، پیمانکاری، مدیریت پروژه، مدیریت اجرایی و ستادی، سرمایه گذاری فعال هستند می باشند. آقایان میکلوش لوکس از مجارستان و محسن شجاعی فر از ایران و خانم یوآنا آلساسوآ از اسپانیا به عنوان متخصصین بین المللی با تجریه در پروژه های فناوری اطلاعات ساختمان در کشورهای مختلف این کارگاه آموزشی را هدایت کرده و ارایه خواهند داد. 

لینک ثبت نام در کارگاه

سرفصل ها :


کارگاه اول: راهبردها، قوانین، و اجرای فناوری BIM در اتحادیه اروپا
کارگاه دوم: عملکرد مصرف انرژی ساختمان و معماری پایدار
کارگاه سوم: معنی و مفهوم اطلاعات در مدیریت عمکرد ساختمان با شبیه سازی فرایند مدل مجازی ساختمان
کارگاه چهارم: از فناوری مدل اطلاعات (BIM) به مدل انرژی ساختمان (BEM) – معرفی موتور شبیه سازی مصرف انرژی اِکودیزاینر اِستار 

خلاصه برنامه های کارگاه آموزشی:


۱- کارگاه اول – ۴۵ دقیقه – ارایه توسط آقای میکلوش لوکس به انگلیسی
در سالهای کنونی کشورهای عضو اتحادیه اروپا درگیر بومی سازی فناوری مدیریت اطلاعات ساختمان به صورت استانداردها و قوانین مهندسی می باشند. این بومی سازی بر اساس قوانین تایید شده پارلمان اروپا برای بهینه سازی قراردادهای ساختمانی و صرفه جویی در پروسه ساخت و مدیریت یک بنا در دست اجرا می باشد. این سخنرانی تجربیات شرکت گرافیسافت به عنوان یکی از اعضای راهبردی و فنی در رابطه با بومی سازی قوانین در کمیسیون اروپایی را ارایه خواهد داد.


۲- کارگاه دوم – ۴۵ دقیقه – ارایه توسط آقای محسن شجاعی فر به فارسی
طراحی پایدار در معماری به دنبال کاهش تاثیرات منفی ساختمان ها بر روی محیط زیست با استفاده بهینه از مصالحِ، انرژی وفضاهای استفاده شده می باشد. این ایده جهت اطمینان از گرفتن بهترین تصمیمات و انجام بهترین عمل ها برای حفظ محیط زیست برای نسل بعدی به وجود آمده است. این قضیه مبحث مورد اشاره در این سمینار تخصصی خواهد بود.


۳- کارگاه سوم – ۴۵ دقیقه – ارایه توسط خانم یوآنا آلساسوآ به انگلیسی
مدل دیجیتال (بر خلاف مدل آنالوگ) توانایی حمل داده های غیر گرافیکی که بخش مهمی از اطلاعات یک بنا می باشند را دارا می باشد. این سمینار با استفاده از یک پروژه ساختمانی و شبیه سازی فرایند ساختمان مجازی دسترسی و مدیریت اطلاعات ساختمان را مورد بررسی و ارایه خواهد داد.


۴- کارگاه چهارم- ۴۵ دقیقه – ارایه توسط آقای میکلوش لوکس به انگلیسی
هدف طراحی سازگار با محیط پایدار بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان می باشد که این امربه وسیله تبدیل مدل های اطلاعات ساختمان آرشیکد به مدل های انرژی ساختمان در محدوده چندگانه حرارتی (BEM) صورت می گیرد. معماران می توانند با استفاده از این تکنولوژی، مصرف انرژی پروژه ساختمانی خود را محاسبه کرده و از امتیازات عملکرد شبیه سازی انرژی ساختمان استفاده کنند. این سمینار فرایند استفاده از مدل انرژی ساختمان را ارایه خواهد کرد.

ساعت دقیق ارایه این کارگاه به زودی در همین صفحه اطلاع رسانی خواهد شد. 

برای دانلود پوستر قابل چاپ این کارگاه لطفا از این لینک استفاده نمایید. 

 

درباره گرافیسافت
گرافیسافت در سال ۱۹۸۲ در بوداپست تاسیس شده و به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های طراحی معماری CAD در جهان شد. نرم افزار آرشیکد (محصول اصلی)‌ به عنوان یکی از برترین راه کارهای نرم افزاری پیشرو در صنعت مدل سازی اطلاعات ساختمان (فناوری بیم) برای معمارن و مهندسان ساختمان شناخته شده است. محصولات دیگر شرکت گرافیسافت همچون آرشکید به عنوان راهبردی ترین نرم افزارها در صنعت معماری و ساختمان پیشتاز می باشند. نرم افزار بیم کلود و بیم سرور اولین محیط همکاری واقعی فناوری بیم در جهان می باشد. نرم افزار اکودیزاینر استار همچنین ارائه کننده ی ابزارهای طراحی پایدار بوده وبه معماران کمک می کند که طراحی های خود را سازگار با محیط زیست انجام دهند. این ابزار اولین روش طراحی سبز می باشد که به طور کامل با مدل سازی اطلاعات ساختمان ادغام شده است. فناوری بیم ایکس یک برنامه در دستگاه های همراه و هوشمند می باشد که اطلاعات ساختمان را با جزئیات بالا در تمامی دستگاه های همراه و هوشمند برای تمامی افراد قابل دسترس می نماید.

فعالیت گرافیسافت در ایران
دفتر نمایندگی انحصاری گرافیسافت درایران در سال ۲۰۱۶ برای خدمت به جامعه مهندسین مشاور و جامعه دانشگاهی مستقیما از طرف شرکت گرافیسافت تاسیس شد. این دفتر مسئول ارائه خدمات برای گسترش فناوری بیم و بومی سازی آن بر مبنای محصولات نرم افزاری گرافیسافت در ایران می باشد و در همین راستا خدمات مشاوره ی فناوری اطلاعات ساختمان را به معماران و مهندسین ایرانی ارائه می نماید.

 

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.