‌دوره های آموزشی بیم
با مدرک رسمی گرافیسافت

وبینار بیم

ثبت نام در
مرکز آموزش بیم

‌فروشگاه آرشیکد

 

از این پس محصولات گرافیسافت را
می توانید در ایران تهیه نمایید

‌گرافیسافت
آرشیکد ۲۰ فارسی

OPEN BIM

در اینجا می توانید در مورد
OPEN-BIM و فناوری دسترسی آزاد
به اطلاعات مطلع شده
و تاریخچه آن را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید ...

30

برای اولین بار در ایران، کارگاه آموزشی فناوری بیم به صورت مستقیم توسط شرکت گرافیسافت با همکاری دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت در تهران برگزار شد. گرافیسافت به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان ابزار تخصصی فناوری بیم، و تنها ارایه کننده این فناوری در ایران، با حضور فعال خود در مجامع دانشگاهی و علمی ایران، بستر انتقال دانش نوین صنعت ساختمان و همچنین همکاری های دوجانبه بین متخصصین اروپایی و ایرانی را فراهم نموده است.

گرافیسافت با توجه به اینکه دانش آموزان و دانشجویان امروز معماران برجسته ي فردا می باشند، فعالیت هاي آموزشی و علمی خود را در کنار فعالیتهاي تجاري و در قالب همکاری های دوجانبه با مراکز علمی محلی در سراسر جهان انجام می دهد. این شرکت به دنبال مشارکت در بالا بردن دانش و آگاهی دانشجویان و مشاوران ایرانی و تبدیل آنها به معمارانی با قابلیت رقابت بالا که توانایی کار با روشهاي سازگار با محیط زیست، مقرون به صرفه، با انرژي کارآمد، ضایعات اندك، حمل و نقل پایین و زمان کوتاه تر در تحویل را دارند می باشد.

بر این اساس، در تاریخ ۳۱ بهمن و یکم اسفند به مدت دو روز (۹ ساعت آموزش)، کارگاهی آموزشی با حضور متخصصین ایرانی تحصیل کرده در دانشگاه های معتبر اروپا و همچنین یکی از متخصصین فناوری بیم از کشور اسپانیا برگزار شد. آزمایشگاه طرح پیشرفته در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران میزبان این کارگاه آموزشی بود که به عنوان متولی این نوع کارگاه ها در حال برنامه ریزی طولانی مدت جهت گسترش این فن آوری در دروس معماری می باشد.

شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی با مفاهیم پایه ی فن آوری بیم، نرم افزار آرشیکد و همچنین نحوه استفاده بهینه از این نرم افزار، جهت مدیریت پروژه های معماری با استفاده از فناوری بیم سرور و اشتراک اطلاعات ساختمان بین مشاورین آشنا شدند که مسیری راهبردی جهت گسترش آخرین فناوری های نوین دیجیتال در صنعت ساختمان برای شرکت کنندگان فراهم می کند.

گزارش تصویری:

کارگاه آموزشی مدیریت پروژه معماری در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم صنعت - ۳۰ بهمن و ۱ اسفند ۱۳۹۵

سخنرانی آقای دکتر احمد اخلاصی - مدیریت آزمایشگاه طرح پیشرفته در افتتاحیه کارگاه آموزشی 

سخنرانی آقای محسن شجاعی فر - مدیرکل گرافیسافت ایران در رابطه با اهمیت فناوری بیم و یکپارچه سازی مستندات در صنعت ساختمان

تدریس همزمان آقای محسن شجاعی فر به فارسی و خانم یوآنا آلساسوا (متخصص فن آوری بیم از کشور اسپانیا)‌ به انگلیسی در کارگاه بین المللی مدیریت پروژه معماری 

درباره گرافیسافت
گرافیسافت در سال ۱۹۸۲ در بوداپست تاسیس شده و به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های طراحی معماری CAD در جهان شد. نرم افزار آرشیکد (محصول اصلی)‌ به عنوان یکی از برترین راه کارهای نرم افزاری پیشرو در صنعت مدل سازی اطلاعات ساختمان (فناوری بیم) برای معمارن و مهندسان ساختمان شناخته شده است. محصولات دیگر شرکت گرافیسافت همچون آرشکید به عنوان راهبردی ترین نرم افزارها در صنعت معماری و ساختمان پیشتاز می باشند. نرم افزار بیم کلود و بیم سرور اولین محیط همکاری واقعی فناوری بیم در جهان می باشد. نرم افزار اکودیزاینر استار همچنین ارائه کننده ی ابزارهای طراحی پایدار بوده وبه معماران کمک می کند که طراحی های خود را سازگار با محیط زیست انجام دهند. این ابزار اولین روش طراحی سبز می باشد که به طور کامل با مدل سازی اطلاعات ساختمان ادغام شده است. فناوری بیم ایکس یک برنامه در دستگاه های همراه و هوشمند می باشد که اطلاعات ساختمان را با جزئیات بالا در تمامی دستگاه های همراه و هوشمند برای تمامی افراد قابل دسترس می نماید.

فعالیت گرافیسافت در ایران
دفتر نمایندگی انحصاری گرافیسافت درایران در سال ۲۰۱۶ برای خدمت به جامعه مهندسین مشاور و جامعه دانشگاهی مستقیما از طرف شرکت گرافیسافت تاسیس شد. این دفتر مسئول ارائه خدمات برای گسترش فناوری بیم و بومی سازی آن بر مبنای محصولات نرم افزاری گرافیسافت در ایران می باشد و در همین راستا خدمات مشاوره ی فناوری اطلاعات ساختمان را به معماران و مهندسین ایرانی ارائه می نماید.

 

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.