‌دوره های آموزشی بیم
با مدرک رسمی گرافیسافت

وبینار بیم

ثبت نام در
مرکز آموزش بیم

‌فروشگاه آرشیکد

 

از این پس محصولات گرافیسافت را
می توانید در ایران تهیه نمایید

‌گرافیسافت
آرشیکد ۲۰ فارسی

OPEN BIM

در اینجا می توانید در مورد
OPEN-BIM و فناوری دسترسی آزاد
به اطلاعات مطلع شده
و تاریخچه آن را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید ...

 

بوداپست، ٢ مي، ٢٠١٧- گرافيسافت، پيشتاز درتوسعه ی نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (بيم) براي معماران و طراحان، امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ نرم افزار آرشيكد ٢١ كه جديدترین راهكار نرم افزاری صنعت فناوري بيم است را معرفي كرد. آخرين نسخه آرشيكد، ابزار پله هوشمند و همچنین ويژگي قابلیت پيش بيني و هوشمندی در مدلسازی را که اختراع شركت گرافيسافت می باشد را را معرفي مي كند.

مدير بخش طراحی و مدیریت محصول در شركت گرافيسافت آقاي پيتر تمسواري:
از آغاز، جذابيت و راحتي يك تفاوت كليدي براي آرشيكد بوده است. نسل بعدي ابزار پله يك تجربه خلاق، كارآمد و لذت بخش را براي كاربر ايجاد مي كند و بدين علت است كه معماران عاشق نرم افزار آرشيكد مي باشند. در پس زمينه ابزار پله نرم افزار آرشيكد ٢١ تلاش و كار سنگيني انجام شده است تا مطمئن شويم كه طراحي پله معمار با استانداردهاي جهاني و بومي مرتبط تطابق داشته باشد و يك كار خسته كننده را به يك عمل جذاب تبديل كنيم. ما همچنين بهترين گردش كار هاي اپن بيم نرم افزار آرشيكد را در نسخه ٢١ اصلاح كرديم كه باعث روان شدن همكاري بين متخصصين ساختمان مي شود.

ويژگي هاي جديد نرم افزار آرشيكد ٢١ چيست؟ 

ابزارهاي جديد پله و نرده

طراحي پله يكي از پيچيده ترين كارها در معماري مي باشد زيرا پله بايد با استانداردهاي دقيق مطابقت داشته باشد. تا به امروز كار طراحی پله یکی از تكراري ترین و خسته کننده ترین مراحل طراحی بوده که به صورت دستی انجام می شود و همچنین همیشه وابسته به استانداردها در يك ساختمان خاص بوده است. ابزار جديد پله در نرم افزار آرشيكد ٢١ خلاقيت معماري را با تصحيح خودكار در مقابل ارگونومي بشر در فضاي متحرك سه بعدي گسترش مي دهد. به عبارت ديگر، الگوريتم هاي نرم افزار آرشيكد هزاران گزينه طراحي را در پس زمينه تصحيح مي كنند و به معماران بيشترين طراحي هاي بهينه پله را پيشنهاد مي دهد تا آنها را درون بافت ساختمان خاص انتخاب كنند.

با استفاده از نسل جدید ابزار پله آرشيكد، معماران مي توانند خلاقيت بيشتري را ايجاد كنند. قرار دادن پله با وارد کردن یک چندخطي ساده و انتخاب گزينه هاي طراحي متفاوت به سادگی قابل انجام خواهد بود. برای حل مشکل پله و ارایه راهکارهای متعدد، نرم افزار بهترين گزينه را پيشنهاد مي دهد كه ورودي هاي گرافيكي كاربر و انتخاب استانداردها را با هم تطابق مي دهد. روش هاي گرافيكي با سیستم های هوشمند و حساس به كاربران اجازه مي دهد كه فرم پله را ايجاد كرده، سازه آن را شخصي سازي نموده و اجزاء آن را كامل كنند. همانطور براي ابزار نرده، با يك كليك يك نرده فوري شركت پذير در طول امتداد پله يا ديگر عناصر ساختمان ايجاد مي كند كه پانل ها و پست ها مي توانند به عنوان الگو اختصاص داده شوند يا به طور فردي شخصي سازي گردند

موتور CineRender به روز رساني شده

CineRender که محصول شرکت مكسون می باشد به معماران گزينه هاي پردازش تصويري (رندر) يكپارچه و واقعي را در مستقیما در محیط بيم ارائه مي دهد. آخرين نسخه، نگارش نور (Light Mapping) و روش هاي ثانويه روشنايي (Secondary GI methods) را براي واقعي تر شدن رندر معرفي مي كند در حالي كه پردازش تصويري (رندر) هنوز از سرعت بالايي برخوردار مي باشد.

سيستم طبقه بندي عناصر (Element Classification System)

يك مدل آرشيكد مي تواند به عنوان يك پايگاه داده مركزي بيم توصيف شود كه تمام داده هاي پروژه را ذخيره مي كند و باعث مي شود كه تمامی دست اندرکاران یک پروژه به آن داده ها دسترسي داشته باشند. در حاليكه نسخه هاي قبلي آرشيكد يك مجموعه ثابت طبقه بندي عناصر را ارائه مي دادند، آرشيكد ٢١ يك روش انعطاف پذير براي طبقه بندي كردن عناصر كه از هر نوع سيستم طبقه بندي استاندارد شركت يا ملي پشتيباني مي كند را معرفي مي كند. به علاوه، طبقه بندي ها، هسته گردش كار اپن بيم هوشمند هستند كه قابليت همكاري بي نظيري بين متخصصين متفاوت را فراهم مي كنند. طبقه بندي ها مي توانند از طريق فرمت فايل xml بين پروژه ها منتقل شوند. 

مرجع از مدل IFC (IFC Model Referencing)

فايل هاي IFC را مي توان به عنوان ماژول هاي پيوند خورده درون پروژه هاي آرشيكد قرار داد در حالی که محتویات آن به صورت محافظت شده باقی می مانند. توانایی فيلتر كردن مدل می تواند محتويات فایل IFC وارد شده را توسط دسته بندي ها همانند سازه و یا تاسیسات محدود نموده و يا توسط انتخاب هرگونه عناصر دیگر ساختمانی مدل را فیلتر نماید. همچنین محتويات مدل IFC که به صورت واژول پیوند خورده وارد نرم افزار شده است به سادگی مي تواند به نسبت فايل منبع پيوند خورده به روز رساني شود. اگر پيوند قطع شود، عناصر ماژول هاي IFC وارد شده مي توانند به عنوان عناصر عادي نرم افزار آرشيكد ويرايش شوند. 

تشخيص برخورد (Collision Detection)

با تكامل فناوري بيم به عنوان گردش كار واقعي ، معماران به طور روزافزون اطلاعات مشاور را در يك قالب بيم دريافت مي كنند. براي كمك به نقش معماران به عنوان هدايت كننده هماهنگي مدل، تشخيص برخورد به يك بخش استاندارد از مجموعه ويژگي شروع شده در نرم افزار آرشيكد ٢١ تبديل شده است.

علاوه بر ويژگي برجسته شده در بالا، نرم افزار آرشيكد ٢١ چندين كارايي و توسعه هاي عملكردي را ارائه مي دهد. براي اطلاعات بيشتر درباره نرم افزار آرشيكد ٢١ لطفا به اینجا را کلیک نمایید.

 

درباره گرافیسافت
گرافیسافت در سال ۱۹۸۲ در بوداپست تاسیس شده و به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های طراحی معماری CAD در جهان شد. نرم افزار آرشیکد (محصول اصلی)‌ به عنوان یکی از برترین راه کارهای نرم افزاری پیشرو در صنعت مدل سازی اطلاعات ساختمان (فناوری بیم) برای معمارن و مهندسان ساختمان شناخته شده است. محصولات دیگر شرکت گرافیسافت همچون آرشکید به عنوان راهبردی ترین نرم افزارها در صنعت معماری و ساختمان پیشتاز می باشند. نرم افزار بیم کلود و بیم سرور اولین محیط همکاری واقعی فناوری بیم در جهان می باشد. نرم افزار اکودیزاینر استار همچنین ارائه کننده ی ابزارهای طراحی پایدار بوده وبه معماران کمک می کند که طراحی های خود را سازگار با محیط زیست انجام دهند. این ابزار اولین روش طراحی سبز می باشد که به طور کامل با مدل سازی اطلاعات ساختمان ادغام شده است. فناوری بیم ایکس یک برنامه در دستگاه های همراه و هوشمند می باشد که اطلاعات ساختمان را با جزئیات بالا در تمامی دستگاه های همراه و هوشمند برای تمامی افراد قابل دسترس می نماید.

فعالیت گرافیسافت در ایران
دفتر نمایندگی انحصاری گرافیسافت درایران در سال ۲۰۱۶ برای خدمت به جامعه مهندسین مشاور و جامعه دانشگاهی مستقیما از طرف شرکت گرافیسافت تاسیس شد. این دفتر مسئول ارائه خدمات برای گسترش فناوری بیم و بومی سازی آن بر مبنای محصولات نرم افزاری گرافیسافت در ایران می باشد و در همین راستا خدمات مشاوره ی فناوری اطلاعات ساختمان را به معماران و مهندسین ایرانی ارائه می نماید.

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.