‌دوره های آموزشی بیم
با مدرک رسمی گرافیسافت

وبینار بیم

ثبت نام در
مرکز آموزش بیم

‌فروشگاه آرشیکد

 

از این پس محصولات گرافیسافت را
می توانید در ایران تهیه نمایید

‌گرافیسافت
آرشیکد ۲۰ فارسی

OPEN BIM

در اینجا می توانید در مورد
OPEN-BIM و فناوری دسترسی آزاد
به اطلاعات مطلع شده
و تاریخچه آن را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید ...

 

 تهران، ۲ آذر ۱۳۹۶ - پاییز امسال همزمان با شروع سال جدید تحصیلی در دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت، دومین دوره بین المللی مدل سازی و مدیریت اطلاعات ساختمان‌ (بیم) و نرم افزار آرشیکد در دانشکده آغاز شد. شرکت گرافیسافت از گروه نِمِتچک، با همکاری آزمایشگاه طرح و ساخت پیشرفته در دانشکده معماری این دوره رسمی را برگزار می کند. در راستای برگزاری این دوره ها تمامی رایانه های آزمایشگاه کامپیوتر به لایسنس نرم افزار آرشیکد مجهز شده و تمامی شرکت کنندگان در این دوره لایسنس یکساله آموزشی نرم افزار را رایگان دریافت کرده اند. تمامی شرکت کنندگان در صورت موفقیت در این دوره می توانند مدرک بین المللی  سطح یک بیم و آرشیکد را دریافت کنند و به عنوان Certified ARCHICAD BIM Modeller شناخته شوند که نشان دهنده توان فنی صاحب مدرک در حوزه فناوری مدل سازی و مدیریت اطلاعات ساختمان خواهد بود.

این دوره تخصصی در ماه های آبان و آذر ۱۳۹۶ توسط مدرس رسمی گرافیسافت در ایران انجام می شود که فراهم کننده فرصتی برای انتقال دانش فناوری نوین مدیریت اطلاعات ساختمان به شرکت کنندگان در این دوره می باشد. این دوره در ۱۰ کارگاه حضوری بعلاوه سمینارهای برخط برگزار می شود که مطالب تئوری و عملی به صورت پروژه محور به شرکت کنندگان آموزش داده خواهد شد.

راهکار نرم افزاری استفاده شده در این دوره ها نرم افزار آرشیکد می باشد که از سال ۱۳۶۳ به عنوان اولین نرم افزار ساختمان مجازی برای معماران در جهان شناخته شد است. با استفاده از این نرم افزار شرکت کنندگان می توانند روش های متفاوت استفاده از فناوری بیم را به صورت عملی یاد بگیرند. این روش ها شامل تهیه یکپارچه مدل اطلاعاتی ساختمان، تمامی مستندات اجرایی پروژه، راه کارهای همکاری از طریق بیم سرور و بیم کلود و همچنین استانداردهای باز همانند IFC و BCF می باشد. هدف اصلی از این دوره بین المللی ایجاد سطح دانش قابل قبول بین المللی از فناوری بیم و همچنین گردش کاری مدیریت اطلاعات ساختمان بوده، که رویکردی متفاوت از یادگیری ساده و یا حتی حرفه ای فقط نرم افزار می باشد. 

شرکت کنندگان در این ‍‍۱۰ کارگاه آموزشی به صورت قدم به قدم و قابل توسعه در مسیر گسترش توانایی و دقت کار خود در مدل سازی اطلاعات ساختمان و تهیه مستندات اجرایی یکپارچه قرار میگیرند. این رویکرد تضمین کننده این مهم خواهد بود که فرم سه بعدی و نقشه های دو بعدی در یک فرایند سنتی (حتی در نرم افزارهای بیم) تولید نخواهند شد و بلکه معمار مدل سازی، مستندات و تمامی اطلاعات غیر تصویری ساختمان (متره، مصالح، انرژی...) را به صورت یکپارچه در تمامی مراحل طراحی در نظر خواهد گرفت. این فرایند که ممکن است به نظر پیچیده آید، پس از اتمام این دوره مبحثی آسان و پیش فرض برای شرکت کنندگان خواهد بود. 

این دوره با همکاری و حمایت دفتر نمایندگی انحصاری گرافیسافت در ایران و حمایت و راهنمایی های ارزنده آزمایشگاه طرح و ساخت پیشرفته در دانشکده معماری دانشگاه علم و صنعت و همچنین نظارت آموزشی دفتر مشاوره فناوری بیم گرافیسافت در بارسلونا (سیم بیم) برپا شده است. تمامی شرکت کنندگان در صورت موفقیت در انجام تکالیف، پروژه ها، و پروژه نهایی (امتحان تعیین سطح به صورت پروژه محور) این دوره می توانند مدرک بین المللی این دوره را که تعیین کننده سطح فنی شرکت کنندگان می باشد دریافت نمایند. کسانی که مدارک سطح یک دوره رسمی بیم و آرشیکد را دریافت می کنند به عنوان Certified ARCHICAD BIM Modeller شناخته خواهند شد. اطلاعات بیشتر در مورد دوره های رسمی را این لینک مطالعه نمایید. 

درباره گرافیسافت
گرافیسافت در سال ۱۹۸۲ در بوداپست تاسیس شده و به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های طراحی معماری CAD در جهان شد. نرم افزار آرشیکد (محصول اصلی)‌ به عنوان یکی از برترین راه کارهای نرم افزاری پیشرو در صنعت مدل سازی اطلاعات ساختمان (فناوری بیم) برای معمارن و مهندسان ساختمان شناخته شده است. محصولات دیگر شرکت گرافیسافت همچون آرشکید به عنوان راهبردی ترین نرم افزارها در صنعت معماری و ساختمان پیشتاز می باشند. نرم افزار بیم کلود و بیم سرور اولین محیط همکاری واقعی فناوری بیم در جهان می باشد. نرم افزار اکودیزاینر استار همچنین ارائه کننده ی ابزارهای طراحی پایدار بوده وبه معماران کمک می کند که طراحی های خود را سازگار با محیط زیست انجام دهند. این ابزار اولین روش طراحی سبز می باشد که به طور کامل با مدل سازی اطلاعات ساختمان ادغام شده است. فناوری بیم ایکس یک برنامه در دستگاه های همراه و هوشمند می باشد که اطلاعات ساختمان را با جزئیات بالا در تمامی دستگاه های همراه و هوشمند برای تمامی افراد قابل دسترس می نماید.

فعالیت گرافیسافت در ایران
دفتر نمایندگی انحصاری گرافیسافت درایران در سال ۲۰۱۶ برای خدمت به جامعه مهندسین مشاور و جامعه دانشگاهی مستقیما از طرف شرکت گرافیسافت تاسیس شد. این دفتر مسئول ارائه خدمات برای گسترش فناوری بیم و بومی سازی آن بر مبنای محصولات نرم افزاری گرافیسافت در ایران می باشد و در همین راستا خدمات مشاوره ی فناوری اطلاعات ساختمان را به معماران و مهندسین ایرانی ارائه می نماید.

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.