‌دوره های آموزشی بیم
با مدرک رسمی گرافیسافت

وبینار بیم

ثبت نام در
مرکز آموزش بیم

‌فروشگاه آرشیکد

 

از این پس محصولات گرافیسافت را
می توانید در ایران تهیه نمایید

‌گرافیسافت
آرشیکد ۲۰ فارسی

OPEN BIM

در اینجا می توانید در مورد
OPEN-BIM و فناوری دسترسی آزاد
به اطلاعات مطلع شده
و تاریخچه آن را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید ...

 

بوداپست، ۹ مارس ۲۰۱۸ برابر با ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ – شرکت گرافیسافت با افتخار اعلام می کند که پروفسور بالکریشنا دوشی از هند جایزه معماری پریتزکر سال ۲۰۱۸ را به دست آورده است. جایزه معماری پریتزکِر، جایزه‌ای بین المللی است که هرساله از سوی بنیاد هایت به یک معمار زنده برای موفقیت های مهمی که بدست آورده است اهدا می‌شود. این جایزه در سال ۱۹۷۹ توسط خوانواده پریتزکر در شیکاگو پایه گذاری شده و مدیریت می‌شود و اغلب به نام "نوبل معماری" و "بالاترین افتخار حرفه" شناخته می شود.

 

براساس اعلامیه‌های رسمی مطبوعاتی، آقای دوشی به عنوان یک "معمار، برنامه ریز شهری و مدرس در ۷۰ سال گذشته، در شکل گیری گفتمان معماری در جوامع بین المللی و در سراسر هند نقش مهمی را ایفا کرده است. آقای دوشی تحت تأثیر استادان معماری قرن بیستم، لوکوربوزیه و لوئیس خان، قادر به تفسیر معماری و تبدیل آن به آثار ساخته شده ای است که هم به فرهنگ شرقی احترام می گذارند و هم کیفیت زندگی در هند را ارتقاء می دهند. رویکرد اخلاقی و شخصی او به معماری، زندگی تمامی طبقات اجتماعی-اقتصادی جامعه را در طیف گسترده ای از ژانرها از دهه ۱۹۵۰ میلادی تحت تاثیر قرار داده است.

کمیته هیئت داوری سال ۲۰۱۸ در بخش دیگری بیان می کند: "در طول سالهای اخیر، آقای بالکریشنا دوشی همواره خالق یک معماری جدی، بدون زرق و برق و یا پیروی از گرایشات رایج بوده است. او با حس عمیق مسئولیت و تمایل به همکاری و کمک به کشور و مردم خود از طریق ارائه یک معماری اصیل و معتبر با کیفیت بالا پروژه هایی را برای ادارات دولتی و خدمات عمومی، موسسات آموزشی و فرهنگی و همچنین ایجاد اقامتگاه برای مشتریان خصوصی و غیره ایجاد کرده است.

ویکتور وارکنی مدیر عامل شرکت گرافیسافت درباره آقای دوشی گفت

"ما بسیار خوشحال هستیم که آقای بالکریشنا دوشی بخاطر رویکرد منحصر به فرد خود طی سالها در معماری به رسمیت شناخته شده است". او همچنین گفت: " آقای دوشی الهام بخش واقعی کاربران آرشیکد در سرتاسر جهان می باشد."

درباره جایزه معماری پریتزکر
جایزه معماری پریتزکر در سال ۱۹۷۹ توسط جی آرتور پریتزکر و همسرش سیندی پایه گذاری شد. هدف این جایزه این است که هر ساله یک معمار زنده را که کارهای ساخته شده او، ترکیبی از کیفیت بالای استعداد، بصیرت و تعهد می باشد و همچنین از طریق هنر معماری کمک های پایدار و قابل توجهی به بشریت و محیط ساخته شده داشته است را انتخاب کند.

درباره گرافیسافت
گرافیسافت در سال ۱۹۸۲ در بوداپست تاسیس شده و به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های طراحی معماری CAD در جهان شد. نرم افزار آرشیکد (محصول اصلی)‌ به عنوان یکی از برترین راه کارهای نرم افزاری پیشرو در صنعت مدل سازی اطلاعات ساختمان (فناوری بیم) برای معمارن و مهندسان ساختمان شناخته شده است. محصولات دیگر شرکت گرافیسافت همچون آرشکید به عنوان راهبردی ترین نرم افزارها در صنعت معماری و ساختمان پیشتاز می باشند. نرم افزار بیم کلود و بیم سرور اولین محیط همکاری واقعی فناوری بیم در جهان می باشد. نرم افزار اکودیزاینر استار همچنین ارائه کننده ی ابزارهای طراحی پایدار بوده وبه معماران کمک می کند که طراحی های خود را سازگار با محیط زیست انجام دهند. این ابزار اولین روش طراحی سبز می باشد که به طور کامل با مدل سازی اطلاعات ساختمان ادغام شده است. فناوری بیم ایکس یک برنامه در دستگاه های همراه و هوشمند می باشد که اطلاعات ساختمان را با جزئیات بالا در تمامی دستگاه های همراه و هوشمند برای تمامی افراد قابل دسترس می نماید.

فعالیت گرافیسافت در ایران
دفتر نمایندگی انحصاری گرافیسافت درایران در سال ۲۰۱۶ برای خدمت به جامعه مهندسین مشاور و جامعه دانشگاهی مستقیما از طرف شرکت گرافیسافت تاسیس شد. این دفتر مسئول ارائه خدمات برای گسترش فناوری بیم و بومی سازی آن بر مبنای محصولات نرم افزاری گرافیسافت در ایران می باشد و در همین راستا خدمات مشاوره ی فناوری اطلاعات ساختمان را به معماران و مهندسین ایرانی ارائه می نماید.

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.