‌دوره های آموزشی بیم
با مدرک رسمی گرافیسافت

وبینار بیم

ثبت نام در
مرکز آموزش بیم

‌فروشگاه آرشیکد

 

از این پس محصولات گرافیسافت را
می توانید در ایران تهیه نمایید

‌گرافیسافت
آرشیکد ۲۰ فارسی

OPEN BIM

در اینجا می توانید در مورد
OPEN-BIM و فناوری دسترسی آزاد
به اطلاعات مطلع شده
و تاریخچه آن را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید ...

 

بوداپست، ۲ مه ۲۰۱۸ (برابر با ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷) – شرکت گرافیسافت که پیشتاز در توسعه نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان (بیم) برای معماران و طراحان می باشد، به روزترین نسخه نرم افزار ممتاز در ارایه راهکار نرم افزاری فناوری بیم، آرشیکد ۲۲ را معرفی کرد. آخرین نسخه آرشیکد، ارتقاء قابل اهمیتی را در مدلسازی ساخت و ساز، مدیریت اطلاعات و عملکرد دو بعدی معرفی می کند. آقای پیتر تِمِشواری، مدیر تولید محصولات در گرافیسافت گفت: " بیشترین بخشی که معماران در کار خود به آن علاقه دارند، طراحی است. ابزار ارتقاء یافته دیوار پرده ای آرشیکد ۲۲ با ابزار ویرایشگر الگوها و طرح و نقش باعث می شود که طراحی نمای ساختمان به یک تجربه واقعی گرافیکی برای معماران تبدیل شود." قویترین خصوصیات درباره گردش کار جدید طراحی نما این است که این خصوصیت، کلِ گردش کار طراحی را از مرحله مفهومی تا توسعه طراحی و مستندات بر اساس استانداردهای بومی پوشش می دهد که ۱۰۰٪ بر اساس فناوری بیم است.

صفحه اختصاصی آرشیکد ۲۲ (به انگلیسی)

 

ویژگی های جدید در آرشیکد ۲۲

گردش کار به روز رسانی شده ی طراحی نما در نرم افزار آرشیکد یک محیط انعطاف پذیر طراحی را برای معماران فراهم می کند تا با استفاده از ساختار مدولار و مرتبط که به راحتی الگوهای آن قابل تنظیم هستند، نماهای داخلی یا خارجی را ایجاد کنند. با توجه به اتصال زنده بین آرشیکد و گراسهاپر، در آرشیکد ۲۲ از هر دو گردش کار سنتی و الگوریتمی پشتیبانی می شود.

ویرایشگر توسعه یافته پروفیل، ایجاد پروفیل را برای ستون ها، تیرها و دیوارها راحت کرده است و فرم و اندازه مقطع عرضی آنها را از طریق پارامترهای فناوری بیم کنترل می کند. خصوصیاتِ جدیدِ اصطلاحات تعریف شده ویژگی ها و خصوصیات، به طور وسیعی قابلیت نرم افزار آرشیکد را برای مدیریت اطلاعات در فناوری بیم ارتقاء می دهد. الگوریتم  هوش مصنوعی یادگیری ماشینی که توسط شرکت گرافیسافت ثبت اختراع شده است، گشت و جستجو دو بعدی را با هر یک از محتویات پروژه هم تراز می کند که نتیجه آن گشت و جستجو بسیار روان و هوشمند در فایلهای سنگین دوبعدی را آسان می نماید. 

آرشیکد ۲۲ همچنین شامل آخرین موتور  CineRender  شرکت مکسون می باشد که تصاویر استریو یا پردازش تصویری (رِندر) کره ای ۳۶۰ درجه، یک تجربه کارگروهی بهتر با افزایش سرعت رزرو عناصر، و توسعه کیفیت و دقت در خروجی گرفتن اطلاعات اجزاء ساختمان از لایه های عناصر مرکب ساختمانی و پروفیل های پیچیده با استفاده از استانداردهای اُپن بیم را ارائه می دهد.

علاوه بر ویژگی هایی که در بالا به آنها اشاره شد، نرم افزار آرشیکد ۲۲  بسیار ویژگی ها و توسعه های عملکردی دیگری را نیز ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر درباره نرم افزار آرشیکد ۲۲  ، و ثبت نام برای شرکت در برنامه آنلاین رونمایی عمومی آرشیکد ۲۲  ، لطفاً به سایت www.graphisoft.com/archicad مراجعه نمایید.  

درباره گرافیسافت
گرافیسافت در سال ۱۹۸۲ در بوداپست تاسیس شده و به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت های طراحی معماری CAD در جهان شد. نرم افزار آرشیکد (محصول اصلی)‌ به عنوان یکی از برترین راه کارهای نرم افزاری پیشرو در صنعت مدل سازی اطلاعات ساختمان (فناوری بیم) برای معمارن و مهندسان ساختمان شناخته شده است. محصولات دیگر شرکت گرافیسافت همچون آرشکید به عنوان راهبردی ترین نرم افزارها در صنعت معماری و ساختمان پیشتاز می باشند. نرم افزار بیم کلود و بیم سرور اولین محیط همکاری واقعی فناوری بیم در جهان می باشد. نرم افزار اکودیزاینر استار همچنین ارائه کننده ی ابزارهای طراحی پایدار بوده وبه معماران کمک می کند که طراحی های خود را سازگار با محیط زیست انجام دهند. این ابزار اولین روش طراحی سبز می باشد که به طور کامل با مدل سازی اطلاعات ساختمان ادغام شده است. فناوری بیم ایکس یک برنامه در دستگاه های همراه و هوشمند می باشد که اطلاعات ساختمان را با جزئیات بالا در تمامی دستگاه های همراه و هوشمند برای تمامی افراد قابل دسترس می نماید.

فعالیت گرافیسافت در ایران
دفتر نمایندگی انحصاری گرافیسافت درایران در سال ۲۰۱۶ برای خدمت به جامعه مهندسین مشاور و جامعه دانشگاهی مستقیما از طرف شرکت گرافیسافت تاسیس شد. این دفتر مسئول ارائه خدمات برای گسترش فناوری بیم و بومی سازی آن بر مبنای محصولات نرم افزاری گرافیسافت در ایران می باشد و در همین راستا خدمات مشاوره ی فناوری اطلاعات ساختمان را به معماران و مهندسین ایرانی ارائه می نماید.

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.