مجموعه ابزار راینو- گراسهاپر- آرشیکد

مجموعه ابزار راینو- گراسهاپر- آرشیکد بهترین ابزارهای طراحی را در مراحل مختلف با هم مرتبط نموده و فاصله بین فرایند طراحی ازمراحل اولیه تا مدل اطلاعات ساختمان را پر می کنند. این مجموعه ابزار راه حلی یکپارچه برای انتقال هندسی دو طرفه و ترجمه اشکال پایه ی هندسی به عناصر کامل بیم در حین مدل سازی الگوریتمی و قابلیت ویرایش آن را ارایه می دهند.

شرکت بی آی جی و طراحی الگوریتمی

جیکوب آندرسون مدیر بیم در شرکت بی آی جی، تجربه خود را در استفاده از فرم-آزاد، طراحی الگوریتمی و فن آوری بیم در این ویدیو به اشتراک می گذارد و نشان می دهد چگونه بهترین استفاده را از ابزارهای نرم افزاری که در طول دوره مراحل طراحی مورد استفاده هستند، می برد.

 

راه حل ها

 ارتباط زنده ی گراس هاپر و آرشیکد

قابلیت ایجاد و اعمال تغییرات به صورت مستقیم توسط گراسهاپر در عناصر بیم در نرم افزار آرشیکد

ورودی و خروجی از راینو

قابلیت تبادل فایل های راینو به آرشکید و بالعکس

مبدل راینو و GDL

قابلیت ایجاد اشیاء‌ و مدلهای GDL در راینو

ارتباط زنده ی گراسهاپر و آرشیکد

قابلبت ایجاد و اعمال تغییرات به صورت مستقیم توسط گراسهاپر در عناصر بیم در نرم افزار آرشیکد

 

ایجاد و دستکاری عناصراین ابزار، نرم افزارهای راینو و گراسهاپر و آرشیکد را قادر می سازد تا مستقیماً با هم ارتباط برقرار کنند تا یک مدل بیم به طور کامل یا جزیی از طریق رابط برنامه نویسی بصری گراسهاپر را ایجاد و اداره نمایند. طراحانی که اخیراً کار آنها بر پایه نرم افزارهای راینوو گراسهاپر و آرشیکد بوده می توانند از این قابلیت های فوق العاده به نفع خود استفاده کنند. ماهیت اتصال زنده، شرکت پذیر و دوطرفه، توانمندی کاربران را افزایش داده و امکان استفاده از این ارتباط زنده را در حالات متعدد فراهم می نماید. در پروژه هایی که طراحی در درجه اول به وسیله مجموعه ابزار راینو و گراسهاپر تعریف می شوند، کاربران می توانند با استفاده ازاتصال نرم افزار های گراسهاپر و آرشیکد، طراح اولیه خود را به مدل بیم تبدیل کرده و توانایی های ویرایش الگوریتمی را حفظ نمایند. در موارد دیگر، نرم افزار گراسهاپر/ راینو (یا دیگر الحاقات نرم افزاری راینو) می توانند برای تکمیل پروژه بیم موجود با عملکردهای الگوریتمی یا محیط مدل فرم آزاد در هر مرحله از فرایند طراحی مورد استفاده قرار گیرند. در این شرایط، چارچوب یا مرجع هندسه برای قسمتی که در گراسهاپر طراحی شده است می تواند مستقیماً از خود نرم افزار آرشیکد گرفته شود.

برندگان را از GRAPHISOFT را 'الگوریتمی طراحی ملاقات BIM' مسابقه.

مشاهده نرم افزارهای آرشیکد، راینو و گراسهاپر به صورت پروژه محور

برای مشاهده گردش کار با ارتباط مستقیم و در زمان واقعی بین نرم افزارهای آرشیکد، راینو و گراسهاپر به صورت عملی؛ لطفا ویدیو های زیر که سناریوهای متفاوت گردش کار این فناوری را ارایه می دهند را تماشا نمایید!

ایجاد سایه بان با فرم - آزاد

ایجاد یک برج پارامتری

ایجاد یک سطح مثلثی با ابزار مورف در نرم افزار آرشیکد

ایجاد یک نرده پارامتری

ایجاد پانل های خورشیدی الگوریتمی

افزودنی نرم افزاری ورودی/ خروجی راینو

تبادل مدل ها در فرمت فایل راینو

طراحان شاید بخواهند که با "گردش کار مدل مرجع" به وسیله خروجی و ورودی مدل ها بین نرم افزار های آرشیکد و راینو با فرمت فایل راینو (.3dm) فعالیت کنند.

خروجی نرم افزار راینو، کاربران را قادر می سازد تا هندسه یک مدل را- با استفاده از روش های نمایش متفاوت- که در نرم افزار آرشیکد تولید شده به نرم افزار راینو انتقال دهند.

ورودی نرم افزار راینو، کاربران را قادر می سازد تا یک مدل را که در نرم افزار راینو ساخته شده است را به نرم افزار آرشیکد انتقال دهند. مدل وارد شده به عنوان یک شیء GDL که خصوصیات اصلی مدل راینو را نگهداری می کند ظاهر خواهد شد.

تبدیل کننده راینو- GDL

ساختن شیء های بومی آرشیکد در نرم افزار راینو

با این مجموعه ابزار، طراحان می توانند قسمتی از یک مدل راینو انتخاب شده را در فرمت فایل شیء نرم افزار آرشیکد (.gsm or .lcf) ذخیره کنند. کاربران بر اساس پیچیدگی مدل و استفاده مورد نظر آن در نرم افزار آرشیکد می توانند انتخاب کنند که یک شیء واحد (.gsm) از نرم افزار راینو یا فایل محفظه کتابخانه (.lcf) که شامل بخش های متعدد شیء می باشد را بوجود آورند.

گردش کار "ورودی شیء واحد" برای وارد کردن شیء های واحد با ابعاد کوچک یا گروه شیء های کوچک در فرمت .gsm به نرم افزار آرشیکد پیشنهاد می شود. .

گردش کار "ورودی ساختار پیچیده" برای وارد کردن- و به روزرسانی - مدل های پیچیده و بزرگتر راینو به عنوان یک مجموعه منسجم شیء های GDL با استفاده از فایل محفظه کتابخانه نرم افزار آرشیکد پیشنهاد می شود.


وارد کردن شیء تکی

باین ویدیو کلیپ نمایش می دهد که چگونه می شود شیء های واحد با ابعاد کوچک یا گروه شیء های کوچک که در نرم افزار راینو ایجاد شده اند را وارد نرم افزار آرشیکد با فرمت فایل.gsm کرد.

وارد کردن ساختار پیچیده

ببینید که چگونه مدل های پیچیده و بزرگتر راینو به عنوان یک مجموعه منسجم شیء های GDL با استفاده از فایل محفظه کتابخانه نرم افزار آرشیکد وارد می شوند و همچنین به روزرسانی می گردند.


لطفاً برای مشاهده سمینار اینترنتی ضبط شده درباره اتصال گردش کار مستقیم که در بالا ارایه گردید و همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره محصولات شرکت گرافیسافت به سایت آموزشی مراجعه فرمایید.

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.