ARCHICAD 22

آرشیکد ۲۲ – پشت و روی فناوری بیم 

آرشیکد ۲۲ ارایه کننده پیشرفته ترین ابزارهای طراحی و همچنین فرایند گردش کار طراحی معماری می باشد. این نسخه جدید نرم افزارِ پیشرو در فناوری بیم، به شکل قابل توجهی عملکرد در هسته فرایند طراحی را ارتقاء داده و همچنین گردش کاری بین تخصص های مختلف را بهبود بخشیده است.

 

معماری کلاسیک- مرکز ورزش های آبی ملی پِکن

بازسازی مدل معماری کلاسیک در آرشیکد ۱

معماری کلاسیک- مرکز ژرژ پمپیدو در پاریس

بازسازی مدل معماری کلاسیک در آرشیکد ۲

معماری کلاسیک- الهام گرفته شده از سبک پیت موندریان

بازسازی مدل معماری کلاسیک در آرشیکد ۳

 

طراحی نما

 

گردش کار بهینه شده و جدید طراحی نمایِ در نرم افزار آرشیکد به معماران اجازه می دهد تا سیستم های سلسله مراتبی دیوار پرده ای را با استفاده از الگوی آزاد مدولار، طراحی کرده و توسعه داده و همچنین نقشه جزئیات آن را ایجاد کنند.درحالیکه نرم افزار آرشیکد تضمین کننده صحت سازه، کیفیت مستندات فنی، همخوانی با نیازهای بومی و دقت لیست متره نما با سیستم دیوارپرده ای می باشد، فرایند طراحی نما به صورت گرافیکی و همسو با فرایند طبیعی طراحی معماری سنتی در محیط های معمول دو بعدی وسه بعدی است. 

شما با آرشیکد می توانید سیستم های دیوار پرده ای پیچیده را توسط طرح بندی و نقش و نگارهای آزادانه در محیط بومی فناوری بیم با استفاده از الگوهای مدولار طراحی کنید. ایجاد دقیقِ اتصالات افقی و عمودی به طور خودکار انجام می شود، و طراحی می تواند توسط انتخاب مجموعه وسیعی از حائل ها و دیگر لوازم جانبی تکمیل شود.

با توجه به قابلیت تنظیم دیوار پرده ای، هر استانداردی در مستندات فنی با ارتباط زنده به مقیاس ارایه کار و با هر سطحی از جزئیات ارائه شود. این نسخه جدید جدول تعاملی متره بسیار دقیقی را از تمام جزئیات چارچوب های ایجاد شده، چارچوبهای عمودی و حتی لوازم جانبی ارائه می دهد.

با توجه به توسعه ابزار اتصال آرشیکد – گراسهاپر، از گردش کار طراحی الگوریتمی نیز می توان پشتیبانی کرد. طراحان می توانند از هر مجموعه خطوط دو بعدی برای شروع جمع آوری الگوی دیوار پرده ای بر روی صفحه کار گراسهاپر و همچنین مدیریت تمام عناصر فرعی استفاده کنند، سپس با استفاده از تعریف های طراحی الگوریتمی، نما را در نرم افزار آرشیکد ایجاد نمایند.

 

مروری بر ارتقاء ابزار دیوار پرده ای

عملکرد آرشیکد ۲۲

گشت و جستجو دو بعدی سریعتر و روان تر

 

یکی از مهم ترین پیشرفتهای نرم افزار آرشیکد ۲۲، ارائه گشت و جستجوی روان و هوشمند هنگام بزرگنمایی و حرکت دادن صفحه در پروژه هایی با هر سایز و اندازه ای می باشد.

تولید هاشورها، برش ها و سطوح پوششی عناصر پیچیده توسط واحد پردازش گرافیکی به نام GPU-accelerated  انجام می شود

هسته های متعددی از پردازشگر کامپیوتر با الگوریتمی که در انتظار ثبت اختراع برای گرافیسافت می باشد برای به کارگیری نیازهای متغییر در پیمایش مداوم و یا بزرگنمایی برای جستجو در پس زمینه تقویت شده اند.

معماری ۶۴ بیتی تقویت شده آرشیکد نمایش مدلهای بزرگ را، درحالی که توانایی بهینه سازی شده پردازشگرهای چند هسته ای عملکرد نرم افزار را در هنگام کار بر روی پروژه های بزرگ و پیچیده را تقویت می کند.

پردازش پس زمینه به شکل پیش بینی هوشمند که اختراع گرافیسافت است از ظرفیت های استفاده نشده پردازشگر در پس زمینه استفاده کرده و با پیش بینی اقدامات بالقوه آتی کاربر و پردازش های لازم را از قبل آماده می کند. این توانمندی امکان کار بر روی هر گونه پروژه با هر سایزی را برای معماران سهل و آسان کرده است. 

عملکرد آرشیکد ۲۲

 

پروفیل های سفارشی پارامتریک

 

 

پروفیل های پارامتریک سفارشی آرشیکد ۲۲، قدرت طراحی پارامتریک را با آزادی ایجاد پروفیل گرافیکی ترکیب کرده اند.

با استفاده از این روش می توان پروفیل های هوشمندتری برای دیوارها، تیرها و ستونها با تعیین پارامتریک لبه ها در ویرایشگر پروفیل ایجاد کرد. این قابلیت به شما امکان افست یک یا چندین لبه برای خصوصیات پروفیل ها را به صورت گرافیکی ویا از طریق کادر تنظیمات عنصر می دهد.

به لطف "ویرایشگر هندسه سفارشی" اکنون معماران می توانند از یک پروفیل برای توصیف هندسه های سفارشی متعدد و مختلف برای دیوار، ستون و تیر استفاده کنند. با تنظیم ابعاد پوسته های پارامتریک پروفیل سفارشی، همان پروفیل را می توان در چندین جزئیات مختلف در پروژه قرار داد. برای مثال، ارتفاع لایه های سازه کامپوزیت اکنون می توانند به صورت جداگانه تنظیم شوند.

 

خصوصیات و ویژگیهای مبتنی بر فرمول

 

 

آرشیکد ۲۲ به شما این امکان را می دهد که از فرمول های منطقی برای ایجاد خصوصیات جدید و مقادیر آنها که به پارامترهای خودِ عنصر بستگی دارند استفاده کنید. این عملکرد جدید به طور گسترده ای کلمه اطلاعات را که در فناوری بیم توسط حرف "I" نمایش داده می شود غنی و توانگر می کند. این گردش کار اتوماتیک شما را قادر می سازد تا هر قاعده ی محاسبه را به عنوان مقدار خصوصیات و ویژگیهای عنصر تعریف کرده و آن را به صورت خودکار، بدون اتلاف وقت و خطا در وارد کردن اطلاعات به صورت دستی به روزرسانی کنید.

نتایج می توانند در آرشیکد برای برچسب گذاری یا فیلتر کردن عناصر استفاده شده و در هر خروجی گرافیکی، جدولی یا مدلی، تحت مدیریت عملیات ریاضی، منطقی و متنی - مانند توابع موجود در برنامه های صفحه گسترده استاندارد به طور مثال اکسل - مدیریت شوند. مقادیر خصوصیات و ویژگیهایی که دارای یک آدرس اینترنتی معتبر باشند تبدیل به یک پیوند اینترنتی زنده در برنامه تعاملی متره خواهند شد که دسترسی سریع به هر وب سایت مرتبط و یا داده های آنلاین را فراهم می کنند.

تعیین مقادیر خصوصیات و ویژگیها براساس فرمولهای تعریف شده توسط کاربر که از فیلدهای اطلاعاتی ساده تشکیل شده اند انجام می شود. خصوصیات و ویژگی های عنصر را با استفاده از داده های عددی، متنی و یا حتی بولی می توانید ایجاد کنید، سپس از آنها برای علامت گذاری یا فیلتر کردن عناصر استفاده کرده و در هر نوع خروجی از جمله خروجی های گرافیکی، جداول یا هر بخشی از مدل نمایش دهید 

 

ارتقاء کارآمدی و گردش کار

 

نرم افزار آرشیکد ۲۲ چندین به روز رسانی جهت ارایه کارآمدی بالاتر را ارائه داده است که شامل طراحی ساختمان به صورت ساده تر و بصری، ایجاد مستندات ساخت و ساز و جداول متره و برآورد هزینه به صورت دقیق تر و سریعتر می باشد

برچسب گرافیکی سفارشی

ترکیبی از ترسیمات اولیه (خطوط، منحنی ها، چند خطی ها) به علاوه بلوک ها ( شامل متن خودکار متصل به عناصر) را میتوانید انتخاب کرده و به عنوان برچسب ذخیره کنید

ورود اطلاعات و خروجی گرفتن از ویژگی ها و خصوصیات عناصر در نرم افزار آرشیکد از طریق IFC

نرم افزار آرشیکد ۲۲ کیفیت و دقت اجزاء و اطلاعات مواد و مصالح ساختمان خروجی گرفته شده را به شکل بلقوه ای جهت IFC4 وIFC2x3 بهبود بخشیده است. این توانایی جهت ایجاد جداول متره، محاسبات و برآورد هزینه بر اساس داده های مرتبط با مواد و مصالح ساختمان برای هریک از لایه های عناصر مرکب ساختمانی و همچنین بخش های پروفیل های پیچیده از اهمیت بالایی برخوردار است

مجموعه ابزار ارتباط زنده بین راینو – گراسهاپر – آرشیکد

عملکرد جدید " دیکانستراکشن" به شما اجازه می دهد تا اطلاعات مدل را از آرشیکد به صورت معکوس از طریق اتصال داده های عناصر آرشیکد به سامانه راینو – گراسهاپر منتقل کنید. در نتیجه، معماران می توانند بهینه سازی و کنترل کیفیت طراح را با استفاده از مجموعه وسیع امکانات گراسهاپر و راینو انجام دهند

پشتیبانی از وضوح بالا در ویندوز ۱۰

در آرشیکد جزئیات آیکون ها، خطوط، متن ها و دیگر عناصر رابط کاربر گرافیکی با دقت بالا و بسیار واضح در ویندوز (همانند مکینتاش) نمایش داده می شوند. وضوحِ فوق العاده بالایِ صفحه نمایش مانیتور، هماهنگ با نرم افزار می تواند نمایش واضح تری از جزئیات را ارائه دهد

توسعه پله و نرده

ویژگی منحصر به فرد آرشیکد ۲۱ بر اساس بازخورد های معماران توسعه داده شده است. توسعه پله و نرده جدید به شما اجازه می دهد تا سرگیری پله را جهت گزارش تشخیص برخوردها مشاهده کرده از اختلالات طرح گزارش تهیه کنید. توسعه مستندات دو بعدی پله کمک می کند که بتوانید مستقیما بر اساس استانداردهای کشور خود کار کرده و مدل دقیق ترایجاد کنید. 

رزرو کردن عناصر به طور خودکار در کار گروهی

سرعت رزرو عناصر (حتی مجموعه بزرگی از عناصر) در پروژه های گروهی که از فناوری بیم کلود استفاده می کنند به شکل قابل توجهی افزایش یافته که سرعت کارآمدی در پروژه ها را بسیار افزایش می دهد

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.