Villa Patio, Bandung, Java, Indonesia, © enzyme apd

شرکت enzyme apd, هنگ کنگ

Aug 1, 2016

در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۶میلادی، معماران شرکت Enzyme واقع در هنگ کنگ، از آرچیکد در مرحله آغاز فاز طراحی مفهومی برای طراحی یک اقامتگاه منحصر به فرد در شهر جاوه در اندونزی استفاده کرده اند. طبق گزارش معماران، بکار بردن فرآیند طراحی که شامل BIM می باشد بهترین نتیجه با استفاده بهتر از زمان و منابع را در یک راه بسیار دقیقتر میسر می سازد.

ادامه مطلب...

Len Lye Centre, New Zealand, Patterson Associates Architects
Photo ©Patrick Reynolds

July 21, 2016

مرکز Len Lye تنها موزه هنرمند نیوزیلند است که ساختمان براق آن امضای آرچیکد 20 می باشد. طراحی آن تحت تاثیر زندگی، ایده ها، نوشته ها و کار هنرمند معروف نیوزیلند، لن لای (1901-1980)  قرار دارد. با استفاده از ابزار BIM، معماران شرکت پترسون یک طراحی مفهومی خلق کرده اند که نتیجه آن یک ساختمان خیره کننده، الهام بخش و رسیدن به فراتر از مرزهای نیوزیلند می باشد.

ادامه مطلب...
An Open BIM project

آرچیکد و عمارت چارلز پنجم
معماران: Julian Enrique Nieto, Juan José Moyano, Fernando Rico and Daniel Antón

جون 6, 2016
عمارت چارلز پنجم، یک ساختمان رنسانس واقع در شهر سویل، اسپانیا می باشد که برای پژوهشی با تمرکز بر مدیریت مدل های اطلاعات در زمینه بهینه سازی و مداخلات معماری و میراث فرهنگی انتخاب شد. این مطالعه با نام "پروژه HBIM" از یک پروژه بهینه سازی و مداخلات مبتنی بر آثار باستانی و یا مدلسازی اطلاعات ساختمان تاریخی تشکیل شده بود. نتیجه این تحقیقات نشان داد که BIM - در این مورد آرچیکد - از ابزار لازم برای مدل سازی هندسه های پیچیده که از ویژگیهای آثار باستانی می باشد برخوردار است.

نمونه کار آرچیکد به عنوان ابزاری در نگاشت و مسیردهی این ساختمان تاریخی در آماده سازی آن برای بازسازی
ادامه مطلب

Download 

Julian Enrique Nieto, Juan José Moyano, Fernando Rico and Daniel Antón

زندگی جدید ساختمان تاریخی هلند با آرچیکد
شرکت معماری archivolt، هلند

جون 6, 2016
این مجموعه مسکونی اجتماعی "Het Schip" (کشتی) توسط یک معمار هلندی به نام میشل د کلرک در سال 1917 طراحی، در سال 1918 ساخته و در سال 1919 تحویل داده شده است. میشل د کلرک به عنوان یکی از معماران اصلی که در سبک مکتب معماری آمستردام تاثیرگذار بود شناخته می شود.

نمونه کار با آرچیکد توسط شرکت معماری archivolt در بازسازی ساختمان مسکونی نزدیک به 100 ساله که ساختاری نمادین در مرکز شهر آمستردام دارد.
ادامه مطلب

Download

 

archivolt architecten bv, Netherlands

مدرسه ابتدایی یامگا
شرکت معماری Coelacanth K&H Architects،  ژاپن

ژانویه 26, 2016
در سال 2014، جایزه معماری JIA ژاپن به مدرسه ابتدایی یامگا در شهر یامگا که توسط شرکت معماری Coelacanth K&H Architects طراحی شده بود رسید. حتی برای شرکت معماری Coelacanth K&H Architects، که بسیاری جوایز معتبر دریافت کرده است و یکی از چهره های پیشرو در آتلیه های معماری ژاپن است، این پروژه خاص دشوار و چالش برانگیز بود. در پس خلاقیت و پشتکار این معماران ابزاری که به کمک این پروژه آمد ArchiCAD و BIMx بود.

مصاحبه با دو معمار اصلی این پروژه Kazumi Kudo و Hiroshi Horiba در باره...
ادامه مطلب

Download

 

Coelacanth K&H Architects | Photo: © Satoshi Asakawa

سازه های چوبی سنتی در اروپا
TRAWCOE

نوامبر 2, 2015
با تأمین بودجه کمیسیون اروپا، پروژه مشارکتی آموزشی لئوناردو اقدام به ایجاد یک راه حل فنی آموزشی جدید  برای تحصیل فنی و حرفه ای در عرصه ساختمان های چوبی سنتی کرد. شروع این پروژه و هماهنگی آن توسط انجمن EK (بوداپست، مجارستان) بود که مشارکت گسترده ای متشکل از نمایندگان ساخت و سازهای تجاری، معماران، شرکت های فرآوری چوب، مدارس فنی و حرفه ای ارائه دهنده آموزش نجاری و معماری و سازمان های غیر انتفاعی فعال در زمینه حفظ آثار تاریخی و صنایع دستی سنتی را در بر داشت.
ادامه مطلب

Download

فضایی برای مردم
شرکت معماری querkraft architekten

نوامبر 2, 2015
 یکی از شرکت های معماری پیشرو در اتریش از آرشیکد برای طراحی و ارائه دو پروژه بسیار متفاوت اما به یک اندازه چالش برانگیز استفاده کرده است. موزه Liaunig در جنوب اتریش نه تنها برای مجموعه هنری فوق العاده خود، بلکه برای این واقعیت که 90٪ از ساختار این موزه در زیر زمین واقع شده است معروف می باشد. در دید مقابل انتهای ساختمان، برج Citygate querkraft در شمال وین با ارتفاع 100 متر اوج میگیرد که برای نمای سرزنده و مفهوم خیابان اصلی عمودی شناخته شده است.
ادامه مطلب...

Download

طراحی پناهگاههای موقت با استفاده از آرشیکد
سرپناه های موقت پناهندگان سوری در خانه های earth-bag 

اکتبر 20, 2015
کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) یک پروژه آزمایشی برای ایجاد سرپناه های موقت ساخته شده از کیسه های پر شده با خاک در سوریه راه اندازی کرده است. معمار این پروژه، Anas Aljbain، از آرشیکد برای توسعه این طرح استفاده کرده است.
ادامه مطلب...

Download


پیروزی در مسابقات با OPEN BIM

www.coste.fr

اکتبر 15, 2015
"اگر می خواهید سریع بروید، تنها بروید. اگر می خواهید به دوردستها بروید، با هم بروید " این یک ضرب المثل آفریقایی است که امانوئل کوست به آن برای توصیف رویکرد مشارکتی و فعالانه خود در معماری و مدیریت پروژه استناد می کند. این شرکت معماری با هدایت امانوئل کوست پرچمدار طراحی پروژه های پیچیده با فن آوری های نوین و مرجعی برای طراحی با کیفیت بالای زیست محیطی می باشد که باعث اتحاد یک تیم گسترده چند تخصصی می شود.
ادامه مطلب...

Download


کالج بردفورد
ساختمان امضای آرچیکد 19 

شرکت معماری Bond Bryan Architects

جون 29, 2015
طراحی ساختمان کالج برادفورد بر تشویق و پشتیبانی از ایجاد فرم های خلاقانه آموزشی و یادگیری متمرکز شده است.
ادامه مطلب...

Download

تمامی حقوق نزد گرافیسافت محفوظ می‌باشد.           گرافیسافت قسمتی از گروه نِمِتچِک می‌باشد.